ملات ضد حریق بر پایه سیمان

پوشش ضد حریق پایه سیمانى در واقع اضافه کردن یک لایه براى حفاظت از فولاد و بتن در برابر آتش و ذوب شوندگى است. پوشش هاى ضد حریق مقاوم به آتش مى توانند براى محیط هاى داخلى و خارجى بر روى سطوح فولادى و بتن مورد استفاده قرار گیرد تا از رسیدن حرارت به سطح اصلى فولاد و بتن جلوگیرى نماید استفاده از این پوشش ها مى تواند در زمان آتش سوزى گسترده تا حد زیادى پروسه ذوب و از هم پاشیدگى اسکلت فولادى را مانع شود. ملات ضد حریق پایه سیمانى براى انواع ساختمان هاى مسکونى، ورزشى بیمارستان ها و مراکز خدماتى مثل جایگاه هاى سوخت و فرهنگى مثل سینما ها همچنین مراکز صنعتى مثل کارخانه ها و انبارهاى مواد و به طور کلى در کلیه مکان هایى که خطر آسیب و آتش سوزى در آنها مهم است مى تواند کاربرد بسیار مفید داشته باشد

مزایای ضد حریق پایه سیمانی:  مقاومت فشارى بالا – عملکرد فوق العاده – قابل اجرا در همه نقاط سازه – عملکرد بالاى 10 سال – ثابت ماندن کیفیت در طى زمان – دوستدار محیط زیست و بدون آلودگى محیطى – هیچ گونه دود و گاز مضرى ایجاد نمى کند و مقاومت بیشترى در مقایسه با رنگ هاى ضدحریق از خود نشان مى دهد.

ملات های ترمیمی بتن و ملات های خود تراز شونده

نوعى ملات آماده مصرف پودرى برپایه سیمان ، انواع روان کننده و پوزولان و پودرهاى ویژه معدنى است .این ملات بدون انقباض و پرمقاومت ، با مقدار آب کم ، روانى بسیار مطلوبى دارد و سطح خود تراز مناسبى ایجاد مى نماید و براى کف سازى تا ضخامت 7 سانتى متر طراحى شده است. این محصول به سبب ساختار ویژه و دانه بندى اجزاى سازنده و وجود ترکیبات معدنى موجود در ترکیب خود،ملاتى با مقاومت فشارى بالا و بدون انقباض ایجاد مى کند و در عین حال از انبساط قابل کنترل برخوردار است.حضور ترکیبات روان کننده نیز موجب کاهش نسبت آب به سیمان ، روانى بسیار مطلوب، بهبود کارپذیرى و.. مى شود . پوزولان هاى موجود نیز ،کاهش نفوذپذیرى و بهبود مقاومت را براى این ملات فراهم مى سازد.

کاربرد ملات خود تراز شونده: استفاده به عنوان لایه زیر سازى در کف هاى مختلف مانند پارکت، سرامیک و سنگ – استفاده به عنوان ماده ترمیم کننده در سقف و کف سازه هاى ترك خورده – استفاده به عنوان لایه تراز کننده در سالن هاى صنعتى و ورزشى – استفاده در فرآیند کف سازى ساختمان هاى عمومى مانند اداره ها و کارخانجات – استفاده به عنوان آخرین روکش سازه هاى بتنى – استفاده به عنوان لایه پرکننده در سطوح ناهموار و حفرهها.
ملات های ترمیمی بتن و ملات های خود تراز شونده:   حفظ حالت سیالیت و یکپارچگى در سطوح زیر سازى – جلوگیرى از انقباض بتن و کاهش حجم سازه – چسبندگى بالا و قرارگیرى در بین درزهاى کف و سقف – عمل آورى ساده و استفاده راحت در حوزه هاى مختلف – جلوگیرى از نفوذ آب و رطوبت به داخل سازه و در نتیجه کاهش احتمالى یخ زدگى – عدم نیاز به لایه اضافى

کف سازی های دکوراتیو سیمانی

این متریال پایه اى ترین مصالح کف است و عموما زیرسازى کف یا پایه ساختمانى که ممکن است با چوب یا سرامیک پوشیده شده باشد را تشکیل مى دهد یا مانند آنچه امروزه رواج پیدا کرده، نمایان باقى گذاشته مى شود. کف سازى سیمانى مى تواند به عنوان ساختارى جدید به ساختمان افزوده شود یا در فرآیند بازسازى، کف موجود براى رسیدن به لایه بتنى زیرینش برداشته شود. در این حالت تنها لازم است با اندکى ترمیم، این لایه به سطحى صاف و دکوراتیو که مناسب کفپوش است تبدیل شود.

مزایای کفپوش سیمانی :کف سازى هاى سیمانى مى تواند گزینه اى بسیار مقرون به صرفه باشد، گرچه پرداخت ، ترمیم و نصب آن، هزینه نهایى را تحت تأثیر قرار مى دهد. تنوع بى شمارى از رنگ و بافت براى این کفپوش ها وجود دارد. رنگ مى تواند قبل از بتن ریزى مستقیما در بتن مخلوط شود یا کف هاى وجود رنگ آمیزى و نقاشى شوند. کف سازى هاى سیمانى به شدت سخت و مقاوم است. خراش انداختن بر سطح سیمانى کار بسیار مشکلى است. ضمنا سیمان در برابر آتش و سیل مقاوم است و اگر پرداخت شده و مراقبت شود، از عمر با دوامى برخوردار خواهد بود. کف سازى هاى سیمانى هنگامى که در معرض آفتاب قرار مى گیرند، مى توانند به عنوان ظرف گرمایى عمل کنند و در ذخیره انرژى و هزینه شما تأثیر بسیار زیادى بگذارند. سیمان گرما را جذب و حفظ مى کند و به تدریج آن را در طول روز و شب منتشر مى کند.

میکروسمنت

میکروسمنت خمیری پلیمری با چسبندگی بسیار عالی و مناسب جهت اجرا بر روی سطوح گچی، سیمانی و چوبی سطوح داخلی و حارجی ساختمان و همینطور کف سازی دکوراتیو میباشد. این محصول آب پایه بوده و دوستدار محیط زیست میباشد.